Erard NEXTIA TW
Sendes fra fjernlager
Leveres normalt indenfor 7 dage
Beskrivelse
Beskrivelse
- A secure clamp mechanism ensures a firm hold on the desk or work surface, for high stability of the whole unit.
- The monitor height is adjustable (by over 40 cms) and features both +/-15° monitor tilt and 360° swivel capacity, allowing greater versatility for daily use.
- Great flexibility in the articulations for easier handling and user satisfaction.
- Can support a weight of up to 10kgs.
- For monitors up to 32’’.
Specifikationer
Specifikationer
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Maximum screen size | 81.3 cm (32") |
| Mounting type | Desk |
| Mounting | Clamp |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -15 - 15° |
| Swivelling | Yes |
| Swivel angle | 180° |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium, Steel |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 485 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |





