Erard NEXTIA FD-2
Sendes fra fjernlager
Leveres normalt indenfor 7 dage
Beskrivelse
Beskrivelse
- Universal, can support two monitors up to 32» and a weight of up to 2 x 8kg
- Great amplitude for adjustment of the mount height - up to 63 cms (max. position screen centre)
- Easy adjustment of the monitor height with an auto-balance of 27 cms
- 360° swivel capacity
- Aluminium and steel structure, grainy black epoxy paint finish
- Hidden cables (in the upper part of the arm)
- Fixed by a secure clamp on a desk or work surface with a thickness of up to 10 cms
- Tools are provided for assembly and balancing adjustment as well as for fine-tuning the articulations.
Specifikationer
Specifikationer
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 16 kg |
| Maximum screen size | 81.3 cm (32") |
| Mounting type | Desk |
| Maximum weight capacity (per display) | 8 kg |
| Mounting | Clamp |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -10 - 10° |
| Swivelling | Yes |
| Swivel angle | 180° |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium, Steel |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 502 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |








