Erard NEXTIA MD-2
Sendes fra fjernlager
Leveres normalt indenfor 7 dage
Beskrivelse
Beskrivelse
- Universal mount for 2 monitors up to 8 kg each
- Universal bracket for audio headset
- Storage space for PC and keyboard
- Integrated cable management
- Can be fixed to a desk (fixing clamp supplied)
- Solid Steel structure
- Aluminium arm
- Adjustable articulations (tilt and swivel)
- Adjustable arm height (150mm to 410mm)
Specifikationer
Specifikationer
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 16 kg |
| Mounting type | Desk |
| Maximum weight capacity (per display) | 8 kg |
| Mounting | Clamp |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -15 - 15° |
| Swivelling | Yes |
| Swivel angle | 180° |
| Cable management | Yes |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 456 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |








