Erard NEXTIA S-2
Sendes fra fjernlager
Leveres normalt indenfor 7 dage
Beskrivelse
Beskrivelse
Adapted to different ways of work (remote office, office…) with:
- A fixing clamp ensuring a total grip on the table for a greater stability
- A tilting (+/- 15°) and swiveling (360°) screen mount adjustable in height (on 40 cm) offering more versatility in the use
- Great flexibility for greater maneuvrability and a real pleasure in the use
Specifikationer
Specifikationer
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 12 kg |
| Mounting type | Desk |
| Mounting | Clamp |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -15 - 15° |
| Swivelling | Yes |
| Swivel angle | 360° |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium, Steel |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 505 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |






