LG 75XS4P-B.AEU Digital signage flat panel 190.5 cm (75") LED 4000 cd/m² UHD+ Black WebOS 24/7
Varenummer: 75XS4P-B
Sendes fra fjernlager
Beskrivelse
75", 3840 x 2160, 60 Hz, 178 x 178, web OS 6.0, 39.6 kg, Black
Attract Passing Customers with a Bright Display Presented Through a Window
World’s First UL Verification for Display Anti-Discoloration Characteristics
Window-facing Display
Brightness Beyond the Window
High-performance with webOS 6.0
Remotely Managed, Real-time Mastery (Content Manager)
Wide Range of Operating Temperature
The XS4P can be used under a wide range of operating temperature from 0℃ to 40℃.
Conformal Coating
Upgraded Quite Mode
Professional Content Partners
Pairing the XS4P Series with LG SW solutions would enhance its utilization.
Convenient Installation with Calculated Precision
Specifikationer
Display
Display diagonal 190.5 cm (75")
Display technology LED
LED backlight Yes
Panel type IPS
LED backlighting type Direct-LED
Display resolution 3840 x 2160 pixels
Display brightness 4000 cd/m²
HD type UHD+
Touchscreen No
Native aspect ratio 16:9
Response time 8 ms
Contrast ratio (typical) 1200:1
Contrast ratio (dynamic) 500000:1
Viewing angle, horizontal 178°
Viewing angle, vertical 178°
Display number of colours 1.07 billion colours
Panel life 50000 h
Haze rate 3%
Native refresh rate 60 Hz
Ports & interfaces
HDMI ports quantity 2
HDMI input ports quantity 2
DVI-D ports quantity 1
DisplayPorts quantity 2
DisplayPorts in 1
DisplayPorts out 1
USB port Yes
USB ports quantity 1
USB version 2.0
USB connector type USB Type-A
Ethernet LAN Yes
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
Audio (L/R) out 1
Number of speaker outputs 1
RS-232C Yes
Infrared data port Yes
Remote (IR) input 1
Remote (IR) output 1
Audio
Built-in speaker(s) Yes
RMS rated power 20 W
Design
Product design Digital signage flat panel
Product colour Black
Placement supported Outdoor
Orientation Horizontal/Vertical
Screen shape Flat
VESA mounting Yes
Panel mounting interface 600 x 400 mm
Bezel width (side) 1.38 cm
Bezel colour Black
Performance
Purpose Retail
Number of OSD languages 22
On Screen Display (OSD) Yes
Operating hours (hours/days) 24/7
HDCP version 1.4/2.2
HDCP Yes
Power
Power consumption (typical) 750 W
Power consumption (off) 0.5 W
Power consumption (max) 790 W
AC input voltage 100 - 240 V
AC input frequency 50/60 Hz
Heat dissipation 2559 BTU/h
Computer system
Computer system Yes
Computer system type System on Chip (SoC)
Internal memory 16 GB
Operating system installed WebOS
Operating system version 6.0
Weight & dimensions
Display width 1679.2 mm
Display depth 104 mm
Display height 957.6 mm
Display weight 39.6 kg
Packaging data
Package width 1816 mm
Package depth 285 mm
Package height 1106 mm
Package weight 50 kg
Packaging content
Remote control included Yes
Cables included AC, HDMI
Operational conditions
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H) 10 - 80%
Storage temperature (T-T) -20 - 60 °C
Storage relative humidity (H-H) 5 - 85%
Features
Suitable for outdoor use Yes
Heat dissipation (max) 2696 BTU/h
Technical details
Introduction year 24
Other features
Manual Yes
Download
PDF download:
LG